16 lut 2021

16 lut 2021

Słowacja -wzmożone kontrole na granicach .Zamknięcie przejść granicznych

Przez:

Sekcja: Aktualności

W dniu 15 lutego 2021 roku od godz. 6.00 strona słowacka wprowadziła wzmożone kontrole przestrzegania obowiązujących ograniczeń w swobodnym przemieszczaniu się po terytorium Słowacji, a w rejonach przygranicznych kontrole przestrzegania zasad wjazdu zza granicy. W związku z tym zamknięte dla ruchu osobowego i towarowego zostaną następujące polsko-słowackie przejścia graniczne:

– Radoszyce-Palota

– Ożenna-Nižná Polianka

– Muszynka-Kurov

– Leluchów-Čirč

– Szczawnica-Lesnica

– Niedzica-Lysá nad Dunajcom

– Łysa Polana-Tatranská Javorina

– Chochołów-Suchá Hora

– Winiarczykówka-Bobrov

– Ujsoły-Novot’

Obywatele krajów Unii Europejskiej, w tym obywatele polscy, a także członkowie ich rodzin, mogą przejechać tranzytem przez terytorium Słowacji do innego kraju UE w ciągu 8 godzin bez zatrzymywania się, za wyjątkiem niezbędnego tankowanie paliwa na stacjach benzynowych. W przypadku tranzytu nie jest wymagane posiadanie negatywnego testu na COVID-19.

Więcej informacji, w tym w sprawie wyjazdów turystycznych do ośrodków narciarskich oraz ograniczeń w przemieszczaniu się po terytorium Słowacji, można znaleźć na stronie Ambasady RP w Bratysławie oraz na stronie Słowacja – Ministerstwo Spraw Zagranicznych – Portal Gov.pl (www.gov.pl)(Źr.www.gov.pl-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet