25 cze 2020

25 cze 2020

Składanie wniosków do ZUS o dofinansowanie w ramach tarczy antykryzysowej

Przez:

Sekcja: Aktualności

 

ZUS przypomina, że do składania wniosków o wsparcie w ramach tarczy antykryzysowej służy wyłącznie elektroniczna droga przez Platformę Usług Elektronicznych. Na stronie zakładu jest informacja jak to zrobić. https://www.zus.pl/portal/logowanie.npi

Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazał, że od 24 czerwca można przesyłać wnioski wyłącznie za pośrednictwem PUE m.in. o dodatek solidarnościowy, świadczenie postojowe, zwolnienie ze składek (wnioski do 30 czerwca), udzielenie ulgi bez opłaty prolongacyjnej oraz odstąpienie od naliczania odsetek za zwłokę. Takie zmiany wprowadziła tarcza antykryzysowa 4.0.

Portal PUE ZUS jest elektroniczną skrzynką podawczą. Dzięki PUE można załatwić większość spraw związanych z ubezpieczeniami społecznymi bez wychodzenia z domu.

Przez internet można uzyskać informacje o swoich ubezpieczeniach, świadczeniach, zwolnieniach lekarskich i płatnościach. Za pośrednictwem PUE można wysłać też wnioski i dokumenty ubezpieczeniowe oraz rozliczyć składki. ( Źródło: Prawo.pl dla LEX z dn. 25.06.2020 r/HW)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet