15 kwi 2021

15 kwi 2021

Sejm pracuje nad likwidacją szlabanów na państwowych autostradach

Przez:

Sekcja: Aktualności

Przygotowany przez Ministerstwo Finansów projekt ustawy jest rozpatrywany przez Sejm. Ustawa wprowadzi nowy sposób poboru opłat za przejazd autostradą.

Przejazd odcinkami Konin – Stryków (autostrada A2) i Bielany Wrocławskie – Sośnica (autostrada A4) bez zatrzymywania się przed szlabanem, będzie możliwy od 1 grudnia 2021 r.

Trwa konfiguracja środowiska produkcyjnego systemu e-TOLL i przygotowanie do testów wydajnościowych i bezpieczeństwa. Trwa również integracja z dostawcami usług zewnętrznych np. dostawcami kart flotowych. Wraz ze startem nowego systemu, zostanie uruchomiona sieć ponad 200 miejsc obsługi klienta. Trwają też testy integracyjne operatorów OBU/ZSL. Aktualizowana na bieżąco lista podmiotów, które zakończyły testy z wynikiem pozytywnym i mogą pośredniczyć w przekazywania danych geolokalizacyjnych, jest dostępna na stronie internetowej: Informacje dla operatorów OBU i ZSL. Ministerstwo finansów zamieściło na swojej stronie internetowej materiały dotyczące Systemu Poboru Opłaty Elektronicznej: Prezentacja: System Poboru Opłaty Elektronicznej KAS
20210414​_Prezentacja​_e-TOLL.pdf 1.54MB
(Źr.www.gov.pl-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet