23 lut 2022

23 lut 2022

Rząd znosi obostrzenia od 1 marca, ale nie wszystkie

Przez:

Sekcja: Aktualności

Od 1 marca rząd zniesie większość restrykcji dla przedsiębiorców. Właściwie zostają tylko te restrykcje, które mają charakter czysto epidemiczny, związany z utrzymaniem tego kryterium ograniczania transmisji wirusa. Pozostanie: izolacja dla zarażonych, kwarantanna dla domowników i przyjeżdżających do Polski oraz maseczki w przestrzeniach zamkniętych.


Nadal tylko będzie obowiązywało noszenie maseczek w miejscach publicznych, w szczególności w środkach użyteczności publiczności, w sklepach. Tam, gdzie ten dystans między ludźmi jest bliski – Maseczkę trzeba więc będzie nosić w takich miejscach jak autobus, sklep czy kino.

Choć nie wspomniano o tym na konferencji, to nadal ma pozostać obowiązek zachowywania 1,5 metrowego odstępu.  Te obostrzenia też jednak mogą zniknąć. Jak powiedział Adam Niedzielski, to zależy od trendów pandemii po otwarciu szkół.

– Przywracamy normalną pracę w urzędach. Dzisiaj znosimy to zalecenie, dzisiaj urzędy wracają do normalnego funkcjonowania – dodał premier. I zapowiedział, że stopniowo będziemy odchodzić od wszystkich pozostałych obostrzeń – limitów osób w sklepach, restauracjach, barach, hotelach, kinach, teatrach, siłowniach, kongresach i konferencjach. Ponownie zostaną też otwarte kluby i dyskoteki. Jak podkreślał premier i minister zdrowia znoszenie obostrzeń  to efekt m.in. szczepień.

Źródło: Prawo.pl dla LEX z dn. 23.02.2022 r./HW

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet