30 lis 2018

30 lis 2018

Rosnące koszty paliwa przyczyną spadku zysku CMA CGM

Przez:

Sekcja: Aktualności

W trzecim kwartale br. CMA CGM, zanotował spadek zysku. z powodu rosnących cen paliwa. Przychody spółki wzrosły o 6,3% do 6,06 mld USD przy wzroście o 5,5% wolumenu przewiezionych towarów, ale  zysk netto wyniósł 103,1 mln USD,  o 68,1%. mniej niż w tym samym okresie zeszłego roku. Armator nadal poszukuje kolejnych okazji do przejęć na rynku kontenerowym, po tym jak jego plany fuzji z niemieckim Hapag-Lloyd nie wypaliły.

CMA CGM przejęło niedawno fińskiego armatora Containerships specjalizującego się w rynku wewnątrz-europejskim. Umowa musi zostać jeszcze zatwierdzona przez odpowiednie instytucje, co winno nastąpić do końca tego roku. CMA CGM ma tez swoje udziały na innych rynkach wewnętrznych: w Azji (poprzez spółkę CNC), w Brazylii (spółka Mercosul), na Wyspach Australii i Oceanii (spółka Sofrana) i w Europie (spółka MacAndrews).

Od paru lat CMA CGM inwestuje w chiński rynek logistyczny – w tym roku armator podpisał porozumienie o współpracy z Alibabą – największą na świecie platformą e-commerce.   (źr. www.theloadstar.co.uk – DA)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet