30 gru 2020

30 gru 2020

Przejazd Eurotunelem po 1 stycznia 2021 r.

Przez:

Sekcja: Aktualności

Mimo osiągniętego porozumienia między Wielką Brytanią a UE, wymagania dotyczące deklaracji celnych, sanitarnych, bezpieczeństwa i ochrony pozostają niezmienione.
Poniżej zamieszczamy istotne przypomnienia i uwagi przekazane przez operatora Eurotunnelu do ZMPD.

przed podróżą:
– Uzyskaj MRN/kody kreskowe (i sanitarne, jeśli istnieje taka potrzeba)
– Uzyskaj GMR w systemie GVMS (tylko dla przewozu w tranzycie z UE do Wielkiej Brytanii)
-Poprzez swoje konto internetowe Eurotunnel utwórz przepustkę graniczną Eurotunnel Border Pass do 30 minut przed przybyciem.
– Jeśli z jakiś powodów nie utworzyłeś przepustki Eurotunnel przez internet, upewnij się, że kierowcy mają przy sobie kody kreskowe gotowe do okazania na Pit Stopie.
Należy jednak pamiętać, że na Pit Stopie można wprowadzić nie więcej niż 12 kodów kreskowych dla jednego pojazdu. W przypadku większej liczby kodów należy „spakować” je do tzw. elektronicznej koperty.

Na terminalu:
– Dzięki przepustce Eurotunnel Border Pass informacje są automatycznie powiązane z numerem rejestracyjnym pojazdu i rozpoznawane, zatem nie ma już żadnych formalności do wypełnienia przez kierowcę na Pit Stopie!
– Jeśli jednak nie skorzystasz z internetowej przepustki, odpowiednie dokumenty należy okazać na Pit Stopie. Kody kreskowe zostaną zeskanowane i połączone z numerem rejestracyjnym pojazdu.
– Po przybyciu do Coquelles z Wielkiej Brytanii: kierowcy muszą postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na zielonym lub pomarańczowym pasie podróży, zgodnie z ich statusem celnym.
– W przypadku konieczności jazdy pomarańczowym pasem do Centre Douane SIVEP, zespół Służb Granicznych Eurotunnel jest gotowy do pomocy kierowcom, aby ułatwić kontrole i koordynować współpracę między władzami a agentami celnymi (RDE).

Nie zapomnij!
– Deklaracja ICS jest obowiązkowa w przypadku transportu towarów z Wielkiej Brytanii do UE.
– Gdy towary są przewożone w procedurze tranzytu, tranzytowy dokument towarzyszący (TAD) musi znajdować się w pojeździe,.
-Zaświadczenie sanitarne musi również znajdować się w pojeździe, chyba że wypełniono DSCE on-line.
– Podczas podróży z Wielkiej Brytanii do UE wymagane jest zezwolenie na dostęp do Kent złóż wniosek tutaj.

Zespół pracowników Eurotunnel zapewnia kierowcom pomoc i obsługę 24 godziny na dobę,  przez 7 dni w tygodniu.

Przydatny przewodnik pozwalający na weryfikację przygotowania do przekroczenia granicy dostępny jest tutaj.(www.tir.zmpd.pl-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet

W związku z wojną na Ukrainie apelujemy do członków PISiL z prośbą o dokonywanie odpraw celnych tranzytowych i eksportowych obejmujących pomoc humanitarną dla Ukrainy pro bono. Niech to będzie jeden ze składników wkładu branży TSL w pomoc niesioną naszym sąsiadom. (PISiL).