23 sp. 2016

23 sp. 2016

Port Hamburg – wyniki I półrocza

Przez:

Sekcja: Aktualności

Port Hamburg odnotował w I półroczu spadek obrotów w sektorze kontenerów o 1,2%, w porównaniu do wyników ubiegłego roku. Nadal najwyższą pozycję w obrotach zajmują Chiny – obrót kontenerów z tym krajem wyniósł 1,3 mln TEU.

Mimo gorszych wyników w pierwszym półroczu Axel Mattern, CEO Portu Hamburg patrzy optymistycznie w przyszłość  uznając, iż ogólnie rzecz biorąc tendencje są  stabilne, a drugi kwartał tego roku był lepszy od pierwszego wykazując trend wzrostowy, lepszy także o 0,7% niż wynik w tym samym okresie roku ubiegłego. Jeśli taka tendencja zostanie utrzymana to do końca roku port winien odrobić straty. Dla porównania wyniki niektórych innych portów europejskich  – Rotterdam (-2,3%),   Antwerpia (+4,4%),  Bremen (+3,9%).

(źr. www.portalmorski.pl – DA)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet

W związku z wojną na Ukrainie apelujemy do członków PISiL z prośbą o dokonywanie odpraw celnych tranzytowych i eksportowych obejmujących pomoc humanitarną dla Ukrainy pro bono. Niech to będzie jeden ze składników wkładu branży TSL w pomoc niesioną naszym sąsiadom. (PISiL).