5 paź 2018

5 paź 2018

Port Gdańsk – bezpośrednie połączenie z portami norweskimi

Przez:

Sekcja: Aktualności

Port Gdańsk zyskał bezpośrednie połączenie z portami norweskimi w efekcie zmian , jakie od 1 października wprowadziła globalna firma logistyczna Samskip rozszerzając sieć połączeń żeglugi bliskiego zasięgu między Norwegią a innymi portami Europy. Do Gdańska statki obsługiwane przez spółkę zależną Nor Lines będą zawijać raz w tygodniu.
Jednostki wielozadaniowe z ładunkami chłodzonymi i inwestycyjnymi będą obsługiwane przy nabrzeżach Wolnego Obszaru Celnego. Z Portu Gdańsk przez duński port Grenaa trafią aż do norweskiego Tromsø i w drugą stronę, z przystankami m.in. w Fredrikstad, Bergen i Ålesund.  Na tej trasie będą pływały dwie jednostki przystosowane do przewozu ładunków chłodzonych i paletyzowanych, z żurawiami o unosie do 50 t.

Zmianie uległa także sieć połączeń z Norwegii do portów niemieckich i holenderskich. Reorganizacja serwisów jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na usługi przewozu ładunków chłodzonych i inwestycyjnych z Norwegii na południe. W drugą stronę proces ten ma zwiększyć zdolności przewozowe drobnicy konwencjonalnej i ładunków ciężkich do portów norweskich i rosyjskiego Murmańska.                                                     (źr. www.gospodarkamorska.pl – DA)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet