26 kwi 2019

26 kwi 2019

Porozumienie przewoźników oceanicznych

Przez:

Sekcja: Aktualności

Po uzyskaniu w zeszły miesiącu zgody ze strony Federalnej Komisji Morskiej (FMC) cztery firmy zajmujące się transportem kontenerowym tj. Mediterranean Shipping Company (MSC), Maersk, Hapag-Lloyd i Ocean Network Express (ONE), oficjalnie założyły w zeszłym tygodniu w Amsterdamie stowarzyszenie pod nazwą Digital Container Shipping Association (DCSA).

Celem organizacji jest stworzenie wspólnych standardów technologii informacyjnej tak, aby przemysł transportu morskiego był bardziej wydajny zarówno dla klientów, jak i linii żeglugowych. Plan utworzenia neutralnego stowarzyszenia non-profit dla przewoźników oceanicznych został po raz pierwszy ogłoszony w listopadzie 2018 r. Stowarzyszenie w swej działalności, skupi się na standaryzacji, digitalizacji i interoperacyjności w transporcie kontenerowym.

Jak zaznaczono, DCSA ma za zadanie działać na korzyść całej branży przewozów kontenerowych, stąd wybór padł na Holandię, jako siedzibę główna umiejscowioną na neutralnym gruncie, bez faworyzowania konkretnych interesariuszy czy też firm.

Więcej informacji można znaleźć pod linkiem: https://www.handyshippingguide.com/shipping-news/from-vessel-sharing-to-digital-partnerships-as-the-ocean-container-freight-carriers-collaborate_11872     (Źródło: FIATA E-Flash No. 198 – 23 kwietnia 2019 r., oprac. A.PK)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet