22 sty 2018

22 sty 2018

PKP SA podpisały list w sprawie centrum logistycznego w Koninie

Przez:

Sekcja: Aktualności

PKP SA wspólnie z miastem Konin i Wielkopolskim Centrum Logistycznym Konin – Stare Miasto podpisały list intencyjny o współpracy przy realizacji projektu logistycznego. Stanowi to pierwszy krok w kierunku budowy terminala intermodalnego w Koninie..

Zgodnie z zapisami listu intencyjnego Wielkopolskie Centrum Logistycznym Konin – Stare Miasto SA (WCL) deklaruje udział finansowy w planowanej inwestycji. Miasto Konin zobowiązało się natomiast aktywnie wspierać działania PKP SA i WCL, m.in. w zakresie uzyskania niezbędnych pozwoleń i decyzji, zapewnienia optymalnego połączenia terminala z jego otoczeniem komunikacyjnym oraz promowania ekologicznych form transportu.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami , PKP SA zamierzają zbudować na własnych działkach sieć centrów logistycznych w całej Polsce. Realizując inwestycje samodzielnie lub we współpracy z partnerami.

PKP SA i Poczta Polska podpisały juz list intencyjny dotyczący współpracy w sektorze logistyki – chodzi o współpracę w szeroko rozumianym rynku e-commerce.     (źr. www.gospodarkamorska.pl – DA)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet