31 mar 2020

31 mar 2020

Pierwszy międzykontynentalny pociąg Maerska z Europy do Azji

Przez:

Sekcja: Aktualności

Pierwszy pociąg w kierunku wschodnim w ramach serwisu Maersk AE19 został wysłany z portu w Sankt Petersburgu. Całkowity czas nowego połączenia z portów w Europie Północnej do portów w Korei i Japonii wyniesie od 23 do 32 dni, w porównaniu z tradycyjną przeprawą morską, trwającą 52-57 dni.

Pociąg ze sklejką i produktami chemicznymi z Europy Północnej opuścił terminal portowy FCT w Sankt Petersburgu i udał się do terminalu VSC w porcie Vostochniy na Dalekim Wschodzie Rosji (oba terminale są częścią grupy Global Ports). Po przybyciu do Wostocznego, kontenery zostaną załadowane na statki Maerska, które dostarczą je do Korei i Japonii.

Maersk uruchomił serwis AE19 w sierpniu 2019 r. we współpracy z rosyjskimi partnerami Modul i Global Ports. To rozwiązanie dedykowane wrażliwszym ładunkom transportowanym z Azji do Europy, łączące porty Wostoczny i Sankt Petersburg w Rosji. 7 sierpnia 2019 r. usługa ta została zainaugurowana na rynku polskim, w terminalu kontenerowym DCT w Gdańsku. Więcej na ten temat na stronie:

https://www.gospodarkamorska.pl/Porty,Transport/pierwszy-miedzykontynentalny-pociag-maerska-z-europy-do-azji-.html(Źr.www.gospodarkamorska.pl-K.O)

 

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet