17 sty 2022

17 sty 2022

PFR: Firmy z sektora MŚP dostaną dodatkowy termin na rozliczenie Tarczy Finansowej 2.0

Przez:

Sekcja: Aktualności

W okresie od 18 do 23 stycznia 2022 r. uruchomiony zostanie dodatkowy termin na złożenie korekt i spóźnione wnioski rozliczenia dla MŚP w ramach Tarczy Finansowej PFR 2.0 – poinformował w piątek Polski Fundusz Rozwoju. Do czwartkowego wieczora dokumentów nie złożyło około 1500 z 7 tys. małych i średnich firm, które korzystały z tej tarczy.

Polski Fundusz Rozwoju przypomniał w piątkowym komunikacie, że 15 stycznia br. mija termin rozliczenia subwencji finansowej dla małych i średnich firm (MŚP), zatrudniających od 10 do 249 pracowników, w ramach Tarczy Finansowej 2.0. – W toku weryfikacji złożonych do tej pory formularzy okazało się, że niektóre firmy popełniły w nich błędy, np. załączając niepoprawne pliki JPK albo nie załączając ich wcale – poinformował PFR w komunikacie. W związku z tym PFR w porozumieniu z bankami wyznaczył dodatkowy termin na składanie korekt/wniosków w dniach 18-23 stycznia br.

Jak tłumaczy PFR, firma z sektora MŚP, która złożyła formularz oświadczenia, ale nie otrzymała potwierdzenia jego poprawności, może w dniach 18- 19 stycznia br. sprawdzić w swoim banku, czy wymagane są od niej dodatkowe działania lub ponowne złożenie formularza. Jeśli okaże się, że popełniła błąd, będzie mogła złożyć korektę. – Po 23 stycznia br. jakiekolwiek zmiany i uzupełnienia w tym zakresie będą niemożliwe dla MŚP, a brak rozliczenia lub niepoprawność złożonych plików JPK będzie wiązać się z koniecznością zwrotu całości otrzymanej subwencji – podkreśla fundusz.

 Źródło: Prawo.pl dla LEX z dn. 14.01.2022 r./HW

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet