14 lip 2021

14 lip 2021

PANDEMIA KORONAWIRUSA  – precendes we Francji

Przez:

Sekcja: Aktualności

Francuzi, którzy się nie zaszczepią, nie będą nawet mogli udać się własnym autem w dłuższą podróż – ogłosił prezydent Emannuel Macron.

W telewizyjnym wystąpieniu do narodu w poniedziałek wieczorem Macron zdecydował się na ogłoszenie rygorów walki z Covid-19, na jakie nie zdobył się jeszcze żaden kraj Europy i wolnego świata.

Już od 21 lipca br. dla tych, którzy nie będą posiadali dokumentu, dostęp do imprez sportowych czy artystycznych gromadzących więcej niż 50 osób będzie zamknięty.

Od 1 sierpnia niezaszczepieni będą mieli zakaz wstępu do pociągów, autobusów, samolotów, a nawet własnych samochodów, jeśli wybierają się w dłuższą podróż. Nie będą też mogli wejść do barów i restauracji.

Dodatkową niedogodnością dla osób, które nie posiadają paszportu sanitarnego, są ograniczenia w podróżach zagranicznych. Zaostrzone mają być warunki obowiązkowej kwarantanny dla tych, którzy wracają z krajów uważanych za niebezpieczne. W tym tygodniu minister ds. europejskich Clement Beaune ostrzegł, że wyjazdy do Hiszpanii i Portugalii mogą być „niebezpieczne”.

Jednocześnie prezydent zapowiedział, że od początku września rozpocznie się akcja szczepienia po raz trzeci osób najbardziej podatnych na skutki wirusa. Na początek będą nią objęci ci, którzy mają powyżej 75. roku życia, oraz rezydenci domów spokojnej starości. Pandemia niesie jednak ze sobą także kolejne skutki gospodarcze. ( Źródło: Rzeczpospolita, e – wydanie z dn. 14.07.2021 r.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet