7 mar 2018

7 mar 2018

OOCL Indonesja w DCT Gdańsk

Przez:

Sekcja: Aktualności

 

W środę w terminalu kontenerowym DCT w Gdańsku zacumował OOCL Indonesia. Pojemność tego największego kontenerowca świata to aż 21 413 TEU.

OOCL Indonesia ma 399,9 m długości, 58,8 m szerokości oraz 16 m zanurzenia. Jego chrzest odbył się w styczniu tego roku w koreańskiej stoczni Samsung Heavy Industries. Armatorem jednostki jest OOCL, wchodzący w skład największego na świecie aliansu żeglugowego Ocean Aliance. Statek jest ostatnim z serii sześciu zamówionych kontenerowców tego typu.

Największe na świecie kontenerowce w ramach serwisu LL1, łączącego porty Dalekiego Wschodu z Gdańskiem, zawijają do DCT raz w tygodniu. Serwis jest obsługiwany przez 11 statków, z czego sześć należy właśnie do OOCL. Kontenerowce w ramach serwisu LL1 na trasie odwiedzają m.in. porty: Szanghaj, Ningbo, Xiamen, Yantian, Singapur, Felixtowe i Rotterdam. Podróż z Singapuru do Gdańska trwa 25 dni, z Szanghaju 35 dni, a cały rejs w obie strony – 77 dni.

Serwis LL1 realizowany jest w ramach aliansu żeglugowego Ocean Alliance, którego obsługę w Gdańsku rozpoczęło zawinięcie 9 maja ubiegłego roku statku OOCL Tianjin. W skład aliansu wchodzą linie: CMA CGM Group, Cosco Shipping, OOCL oraz Evergreen. Alians został zawiązany pomiędzy armatorami na 10 najbliższych lat. Oferuje w sumie 40 nowych serwisów żeglugowych na całym świecie, a jego flotę stanowią aż 323 statki kontenerowe, z czego 66 jednostek obsługuje trasę Azja-Północna Europa. (Źr. gospodarkamorska.pl-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet