25 mar 2021

25 mar 2021

Od soboty wracają ograniczenia dla firm w całej Polsce, nie będzie natomiast zakazu przemieszczania się

Przez:

Sekcja: Aktualności

O nowych, zaostrzonych zasadach bezpieczeństwa, które będą obowiązywały przez dwa tygodnie tj. od 27 marca do 09 kwietnia 2021 r.  poinformował w czwartek szef resortu zdrowia Adam Niedzielski. Na wspólnej z premierem Mateuszem Morawieckim konferencji minister podkreślał, że to sytuacja epidemiczna i wydolność służby zdrowia stoją u podstaw decyzji zaostrzającej obostrzenia.

Nie będzie zakazu przemieszczania się.

Wbrew wcześniejszym sugestiom, rząd nie zdecydował się na wprowadzenie zakazu przemieszczania się w okresie świąt. Zaapelowano jedynie o pozostanie w domach w święta wielkanocne.

Nadal obowiązuje limit dla zgromadzeń – do pięciu osób. Do limitu nie są zaliczane osoby, który zostały zaszczepione – zaznaczył w czwartek minister zdrowia Adam Niedzielski. Przypomnę, że w ramach tego limitu nie są zaliczane osoby, które odbyły szczepienie – podkreślił Niedzielski.

Inne państwa wprowadzają ograniczenia

Podczas rządowej konferencji zaprezentowano też informacje dotyczące obostrzeń w innych krajach w Europie. W Irlandii do 5 kwietnia wyjście z domu możliwe jest tylko w wyjątkowych przypadkach, można się od niego oddalić do 5 km. Nie można się też odwiedzać w domach – wyjątkiem jest opieka np. nad seniorem.

W Holandii obowiązuje godzina policyjna od godz. 21 do 4.30. W domu nie można gościć więcej niż jedną osobę. Również w Belgii obowiązuje godzina policyjna. Salony fryzjerskie i piękności nieczynne są do 25 kwietnia, a praca zdalna jest obowiązkowa wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Fryzjerzy nieczynni są też w Czechach i w Anglii.

Godzina policyjna obowiązuje we Francji. Nie można przemieszczać się dalej niż na 10 km od domu. Pomiędzy regionami nie można się przemieszczać również w Portugalii, Włoszech, Niemczech czy Irlandii. ( Źródło: Prawo.pl. dla Lex z dn. 25.03.2021 r./HW)

 

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet