10 lip 2020

10 lip 2020

Ochrona sektora transportu drogowego w czasie COVID

Przez:

Sekcja: Aktualności

 Ponad 3 miliardy złotych zaplanowano w ramach Funduszu Dróg Samorządowych na 2021 rok. Pieniądze, które zostaną przeznaczone w województwach na dofinansowanie dróg samorządowych – powiatowych i gminnych – zostały zaakceptowane przez ministra infrastruktury.

Minister infrastruktury zaakceptował podział pieniędzy z Funduszu Dróg Samorządowych z przeznaczeniem dla poszczególnych województw na dofinansowanie dróg samorządowych w 2021 roku. W ramach naboru na wsparcie zadań powiatowych i gminnych zaplanowano 3,2 mld zł.

Minister Andrzej Adamczyk podkreśla, że wsparcie finansowe udzielane w ramach Funduszu Dróg Samorządowych to istotny element walki ze skutkami kryzysu gospodarczego i pobudzania aktywności gospodarczej przedsiębiorców.

FDS umożliwia finansowanie także dużych, wieloletnich inwestycji. W ciągu 10 lat jednostki samorządu terytorialnego otrzymają dofinansowanie w łącznej wysokości 36 mld zł. – Takie rozwiązanie stanowi bodziec do przyspieszenia budowy bezpiecznej, spójnej oraz nowoczesnej sieci dróg lokalnych oraz przyczynia się realnego wzrostu konkurencyjności regionów – mówił.

(Źródło: Prawo.pl dla LEX z dn. 09.07.2020 r./HW)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet