6 lut 2020

6 lut 2020

Nowy JPK_VAT – bezpłatne narzędzia do realizacji obowiązku

Przez:

Sekcja: Aktualności

Ministerstwo Finansów poinformowało na swojej stronie internetowej o planowanym udostępnieniu bezpłatnych narzędzi służących do przygotowania i wysyłki nowego JPK_VAT.

Ministerstwo Finansów przypomniało, że w związku ze zmianą przepisów od 1 kwietnia 2020 r. w stosunku do dużych przedsiębiorców, a od 1 lipca 2020 r. w stosunku do pozostałych podatników VAT, składających do tej pory deklaracje VAT-7 bądź VAT-7K, zacznie obowiązywać nowy JPK_VAT, składający się z deklaracji i ewidencji (JPK_V7M i JPK_V7K).

W celu ułatwienia najmniejszym przedsiębiorcom realizacji obowiązków związanych z przygotowaniem i wysłaniem nowego JPK_VAT zostaną udostępnione bezpłatne narzędzia:

nowa aplikacja e-mikrofirma, która umożliwi obsługę nowych struktur JPK_VAT i JPK_FA, formularz interaktywny, który umożliwi przygotowanie i wysłanie nowego JPK_VAT i zastąpi dotychczasowy plik CSV,Klient JPK, który umożliwi wysłanie pliku JPK_VAT w formacie XML.Udostępnione narzędzia będą działały wyłącznie po połączeniu z internetem. (Źr.www.podatki.gov.pl-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet