31 sty 2020

31 sty 2020

Nowe linie kolejowe do CPK. Na początku lutego ruszają ogólnopolskie konsultacje

Przez:

Sekcja: Aktualności

Spółka Centralny Port Komunikacyjny zaprezentowała w środę, 29 stycznia, projekt Strategicznego Studium Lokalizacyjnego. Opracowanie zawiera mapy korytarzy dla nowych linii kolejowych prowadzących z różnych stron Polski do nowego lotniska między Warszawą i Łodzią. Dokument jest dostępny na stronie internetowej poświęconej konsultacjom. Studium przewiduje budowę ponad 1 600 km nowych linii, wchodzących w skład 12 szlaków, z których 10 podstawowych to tzw. szprychy łączące poszczególne regiony kraju z CPK  i Warszawą. Przedstawione korytarze będą podstawą dalszych prac studialno-projektowych. SSL zawiera mapy kolejowe, które – po wydrukowaniu – zajmują powierzchnię 70 metrów kwadratowych.

Więcej informacji na stronie: https://www.cpk.pl/pl/aktualnosci/nowe-linie-kolejowe-do-cpk-na-poczatku-lutego-ruszaja-ogolnopolskie-konsultacje (Źr.www.cpk.pl-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet

W związku z wojną na Ukrainie apelujemy do członków PISiL z prośbą o dokonywanie odpraw celnych tranzytowych i eksportowych obejmujących pomoc humanitarną dla Ukrainy pro bono. Niech to będzie jeden ze składników wkładu branży TSL w pomoc niesioną naszym sąsiadom. (PISiL).