9 kwi 2021

9 kwi 2021

Niemcy:Holandia na liście obszarów o wysokiej zachorowalności

Przez:

Sekcja: Aktualności

Od wtorku 6 kwietnia 2021 r. Niderlandy są uznawane przez Niemcy za „obszar o wysokiej zachorowalności”. W związku z tym, tak jak dla innych państw zakwalifikowanych do tego rodzaju obszaru, przy wjeździe do Niemiec mają zastosowanie dodatkowe wymogi.

Obowiązek rejestracji: osoby, które przebywały na obszarach o wysokiej zachorowalności w ciągu ostatnich 10 dni przed wjazdem do Niemiec, mają obowiązek zarejestrować się za pośrednictwem strony internetowej https://www.einreiseanmeldung.de. W przypadku tranzytu obszaru o wysokiej zachorowalności (bez pobytu) rejestracji nie trzeba dokonywać.

Jeśli rejestracja cyfrowa nie będzie możliwa z powodu braku wyposażenia technicznego lub usterek technicznych należy mieć ze sobą w pełni wypełnione zgłoszenie zastępcze zgodnie z przykładowym formularzem (patrz TUTAJ).

Obowiązek testowania:osoby, które przebywały na obszarze o wysokiej zachorowalności w ciągu ostatnich 10 dni przed wjazdem do Niemiec, muszą przejść test COVID-19 (test PCR lub szybki antygenowy test zgodnie z kryteriami WHO) i przedstawić go odpowiednim władzom na żądanie. Kierowcy ciężarówek są zwolnieni z tego wymogu w przypadku pobytów w Niemczech krótszych niż 72 godziny. W przypadku dłuższych pobytów test jest obowiązkowy. Kierowca powinien mieć test także w przypadku nieplanowanego przekroczenia 72-godzinnego pobytu.

źródło: (www.pspdgdynia.pl-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet