17 lis 2022

17 lis 2022

Niemcy -Dwie maseczki ochronne w apteczce od 2023r.

Przez:

Sekcja: Aktualności

Dwie maseczki ochronne od 2023 roku będą obowiązkowym elementem wyposażenia apteczki samochodowej w Niemczech – informują niemieckie media. Nowy obowiązek dotyczyć będzie zarówno Niemców, jak i obcokrajowców poruszających się po niemieckich drogach. Za brak maseczek w samochodzie przewidziane zostały grzywny.

Nowy obowiązek na niemieckich drogach został zatwierdzony w lutym a wejdzie w życie po rocznym okresie przejściowym: 1 lutego 2023 roku. Od tego dnia kierowcy w Niemczech będą musieli posiadać w pojeździe apteczkę samochodową spełniającą normę DIN 13164:2022, zgodnie z którą wśród obowiązkowych elementów wyposażenia są m.in. dwie sztuki maseczek ochronnych.

Parametrów wymaganych maseczek nie doprecyzowano co oznacza, że wystarczą najprostsze maseczki chirurgiczne. Co istotne, maseczek tych nie trzeba będzie mieć na sobie w trakcie jazdy – nowe prawo wymaga jedynie, aby dwie maseczki znajdowały się na wyposażeniu apteczki.

Obowiązkiem posiadania maseczki ochronnej objęci są kierowcy samochodów osobowych, ciężarówek, autobusów oraz quadów, czyli niemal wszyscy użytkownicy dróg.

W Niemczech posiadanie w samochodzie apteczki jest obowiązkowe.  (Źr.autozeitung.de, ruhrnachrichten.de, tvn24.pl,pspdgdynia.pl-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet