23 maj 2019

23 maj 2019

Nagrody branży morskiej „Bursztynowa Kaczka” przyznane

Przez:

Sekcja: Aktualności

21 maja 2019 r. odbyło się posiedzenie Kapituły Nagrody Honorowej Krajowej Izby Gospodarki Morskiej „Bursztynowa Kaczka” oraz Wyróżnień Honorowych „Bursztynowe Jajko” i „Bursztynowy Ster”.

Kapituła przyznała Nagrodę Honorową „Bursztynowa Kaczka 2019” firmie Loconi Intermodal S.A., nominowanej  do konkursu przez PISiL,  za obsłużenie w 2018 r. rekordowej liczby kontenerów w transporcie intermodalnym w Polsce wyłączenie na połączeniach z i do polskich portów – 184 tyś. TEU.

Trzy Wyróżnienia Honorowe „Bursztynowe Jajko 2019” Kapituła przyznała:

  • ATC Cargo S.A. za skuteczną realizację strategii związanej z optymalizacją biznesu
    i umacnianiu pozycji na rynku usług spedycyjnych.
  • Gdańskiej Stoczni Remontowej S.A. za unikatową przebudowę promu pasażersko-samochodowego „Spirit of British Columbia” dla British Columbia Ferry Services, największego przewoźnika promowego w Ameryce Północnej.
  • Stoczni Conrad S.A. za zbudowanie jachtu „Viatoris”, pierwszego w Polsce jachtu
    w kategorii „super jacht”. Zgłaszającym do tego  wyróżnienia było Polskie Forum Technologii Morskich.

Wyróżnienie Honorowe „Bursztynowy Ster 2019” Kapituła przyznała Michałowi Rzeszewiczowi – radcy prawnemu, w latach 2005-2019 Honorowemu Konsulowi Królestwa Norwegii w Gdyni, przez całe życie zawodowe związanemu z polską żeglugą morską, za niekwestionowany wkład w rozwój i popularyzację prawa morskiego, oraz zaangażowanie
w działalność na rzecz morskiego sądownictwa arbitrażowego i instytucji morskiego samorządu gospodarczego. Nagrody zostaną wręczone na corocznej gali „Wspólna Kaczka”
w październiku.(Źr.www.GospodarkaMorska.pl-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet