17 lis 2022

17 lis 2022

Na terenie Portu Gdańsk powstanie zintegrowany punkt kontroli granicznej

Przez:

Sekcja: Aktualności

Na terenie portu morskiego w Gdańsku powstanie zintegrowany punkt kontroli granicznej. Decyzję o finansowaniu budowy i przekazaniu 3,5 mln zł dotacji na wykonanie dokumentacji wydało Ministerstwo Finansów – poinformował w środę pomorski urząd wojewódzki.

Inwestycja ma być podzielona na dwa etapy. Pierwszy etap, który ma zostać zrealizowany w 2023 roku, zakłada wykonanie dokumentacji projektowo-kosztorysowej. Drugi etap, czyli roboty budowlane, wykończeniowe i dostawę wyposażenia zaplanowano na lata 2024-2025/2026.

Zintegrowany punkt granicznej kontroli liczyć będzie ponad 10 tys. m2. W budynku swoje siedziby będą miały: Inspekcja Weterynaryjna – Graniczny Inspektorat Weterynarii
w Gdańsku, Państwowy Graniczny Inspektorat Sanitarny – Graniczna Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gdyni, Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Gdańsku, Pomorski Wojewódzki Inspektorat Ochrony Roślin i Nasiennictwa oraz Izba Administracji Skarbowej w Gdańsku – Oddział Celny.

Obiekt  ma zostać oddany do użytku w 2026 roku. Koszt realizacji szacowany jest na ok. 127 mln złotych. (źr.www.gospodarkamorska.pl-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet