31 lip 2020

31 lip 2020

Modernizacja dostępu kolejowego do portów w Szczecinie i Świnoujściu 

Przez:

Sekcja: Aktualności

W Szczecinie i Świnoujściu  trwają największe w historii prace budowlane poprawiające dostęp kolejowy do portów. Budowa obejmuje infrastrukturę kolejową stacji Szczecin Port Centralny i Świnoujście oraz terminal kontenerowy Ostrów Grabowski w Porcie Szczecin, a także tory zdawczo-odbiorcze w Porcie Świnoujście.

Na stacji Szczecin Port Centralny układanych jest około 61 kilometrów nowych torów oraz 177 rozjazdów. Te ostatnie będą wyposażone w elektryczne ogrzewanie, co zwiększy ich bezawaryjność, zwłaszcza w okresie zimowym. 12 przejazdów kolejowo-drogowych zostanie poddanych modernizacji, co znacznie podniesie poziom bezpieczeństwa na szlaku kolejowym.

W Świnoujściu przebudowywanych jest 35 kilometrów torów oraz 10 przejazdów kolejowo-drogowych.108 nowoczesnych rozjazdów zapewni sprawniejszą obsługę składów towarowych.
Dodatkowo na początku tego roku podpisane zostały umowy na modernizację dwóch odcinków linii kolejowej E59 z Poznania do Szczecina. Po zakończeniu modernizacji obydwu odcinków E59 nastąpi zwiększenie prędkości poruszających się nią składów towarowych do 120 km/h .Więcej informacji na ten temat na stronie:https://www.gospodarkamorska.pl/modernizacja-dostepu-kolejowego-do-portow-w-szczecinie-i-swinoujsciu-52225(źr.wwwgospodarkamorska.pl-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet