28 gru 2021

28 gru 2021

MAERSK przejmuje LF Logistics

Przez:

Sekcja: Aktualności

A.P. Moller-Maersk kontynuuje ekspansję w realizacji swojej strategii rozwoju globalnej logistyki kontenerowej. Operator ogłosił jedną z największych transakcji przejęcia, która sprawi, że firma znajdzie się w gronie największych globalnych gigantów logistycznych.

W ramach transakcji wycenianej na 3,6 miliarda dolarów Maersk zgodził się przejąć LF Logistics, firmę z Hongkongu zajmującą się logistyką kontraktową, posiadającą możliwości w zakresie omnichannel fulfillment services, e-commerce oraz transportu śródlądowego w regionie Azji i Pacyfiku.

– Przejęcie LF Logistics jest ważnym i prawdziwie strategicznym kamieniem milowym na naszej drodze do stania się globalnym integratorem logistyki kontenerowej – powiedział Soren Skou, prezes Maersk. – Wraz z przejęciem LF Logistics, dodajemy krytyczne możliwości w rejonie Azji i Pacyfiku, aby wspierać długoterminowy wzrost naszych klientów w Azji i Pacyfiku, jak również możliwości i technologię, którą możemy skalować w naszej działalności w zakresie logistyki kontraktowej na całym świecie – skomentował prezes.

W ramach umowy nabycia LF Logistics Maersk nawiąże również strategiczne partnerstwo z Li & Fung, obecnymi właścicielami firmy magazynowej, w celu opracowania rozwiązań logistycznych. LF Logistics prowadzi rozległą sieć panazjatycką i jest wiodącym partnerem w zakresie łańcucha dostaw dla firm pragnących rozwijać się w regionie Azji i Pacyfiku.

Przejęcie podlega zatwierdzeniu przez organy regulacyjne i oczekuje się, że zostanie zamknięte w 2022 roku. Do czasu uzyskania wszystkich wymaganych zgód regulacyjnych i zamknięcia transakcji, Maersk i LF Logistics pozostają dwiema odrębnymi firmami. ( Źródło: gospodarkamorska.pl  z dn. 27.12.2021 /HW )

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet