22 lis 2016

22 lis 2016

Maersk Line – pogłębianie współpracy z Chinami

Przez:

Sekcja: Aktualności

Maersk,Line zamierza mocniej zainwestować w chiński rynek. Armator będzie świadczył usługi transportowe dla jednej z chińskich firm i razem z nią będzie współpracował przy projektach dotyczących nowego szlaku jedwabnego.
Już w październiku  operator portowy w grupie Maersk APM Terminals, został partnerem chińskiego Cosco Shipping Ports i  Port International Development Co w budowanym przez nich terminalu we wloskim Vado, który rozpocznie działalność w 2018 roku. APM Terminals współpracuje także z państwową spółką China Communications Construction Co przy budowie nowego portu Tema w Ghanie (do tego projektu Maersk wyznaczył spółkę zależną CCCC, jako wykonawcę prac inżynierii lądowej i wodnej).
Za pośrednictwem swojej spółki działającej w Azji – MCC Transport, Maersk Line ma możliwość świadczenia usług logistycznych na tym rynku.  W tym roku MCC rozpoczęła bezpośrednie połączenie transportowe Qinzhou (miasto o statusie prefektury miejskiej w południowych Chinach, w regionie autonomicznym Kuangsi) z Tanjung Pelepas i Singapurem. W ten sposób MCC jest pierwszym zagranicznym operatorem liniowym, który oferuje bezpośrednio cotygodniową usługę Qinzhou.

(źr. www.gospodarkamorska.pl – DA)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet