26 wrz 2017

26 wrz 2017

Łódź: Łódzka SSE zawarła porozumienie z węzłem kolejowym w Chengdu

Przez:

Sekcja: Aktualności

Łódzka SSE podpisała porozumienie z międzynarodowym węzłem kolejowym w Chengdu (Chiny), tym samym Łódź oficjalnie stała się częścią Nowego Jedwabnego Szlaku. Podpisane porozumienie wpisuje się w plany władz ŁSSE, które wielokrotnie podejmowały działania mające na celu zainteresowanie inwestorów z Chin współpracą i lokowaniem swoich inwestycji na obszarze ŁSSE.

Połączenie kolejowe cargo pomiędzy Łodzią a położonym w prowincji Syczuan Chengdu działa od 2013 roku. Przez pierwsze dwa lata był to „pociąg w jedną stronę”, którym do Polski trafiały kontenery z chińskimi wyrobami, zaś od 2015 r. ruszyły regularne połączenia w drugą stronę – z Polski do Chin.

Każdy pociąg składa się z kilkudziesięciu wagonów. Jego trasa przebiega przez Kazachstan, Rosję i Białoruś, a transport do terminalu kolejowego Łódź Olechów trwa 11-14 dni.         (źr. www.gosodarkamorska.pl – DA

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet

W związku z wojną na Ukrainie apelujemy do członków PISiL z prośbą o dokonywanie odpraw celnych tranzytowych i eksportowych obejmujących pomoc humanitarną dla Ukrainy pro bono. Niech to będzie jeden ze składników wkładu branży TSL w pomoc niesioną naszym sąsiadom. (PISiL).