18 lis 2019

18 lis 2019

Likwidacja Urzędu Morskiego w Słupsku

Przez:

Sekcja: Aktualności

Z dniem 1 stycznia 2020 roku Urząd Morski w Słupsku przestanie funkcjonować. Jego obowiązki przejmą Urzędy Morskie w Gdyni i Szczecinie.
Trwają intensywne prace przygotowawcze do reformy, która formalnie usunie ww. jednostkę administracji morskiej w Słupsku. Przeciwko likwidacji słupskiego urzędu protestują pracownicy i związki zawodowe. Przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Oficerów i Marynarzy skierowali do ministra gospodarki morskiej protest przeciwko likwidacji z prośbą o zmianę decyzji.

Zgodnie z projektem ministra kompetencje Urzędu Morskiego w Słupsku, zarządzającego terenem nadmorskim od Kołobrzegu po Łebę (od 175 km do 340 km brzegu morskiego) rozdzielone zostaną, zgodnie z granicami województw, między urzędy w Gdyni i Szczecinie. Pod Szczecin będą podlegać porty Darłowskie, Kołobrzegu oraz przystanie w Chłopach i Jarosławcu. Porty morskie w Ustce, Łebie i w Rowach przejdą pod zarząd Urzędu Morskiego w Gdyni.
Więcej na ten temat można przeczytać pod linkiem: https://www.gospodarkamorska.pl/Administracja,Prawo/urzad-morski-w-slupsku-zostanie-zlikwidowany.html

(Źródło: Newsletter Morski z dn. 18.11.2019 r. /HW)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet