13 gru 2016

13 gru 2016

Korea Line rezygnuje z walki o udziały w Hanjin w porcie Long Beach

Przez:

Sekcja: Aktualności

Południowokoreańska firma żeglugowa Korea Line Corp. wycofała się z walki o zakup udziałów Hanjin w amerykańskim porcie Long Beach, co oznacza , że nie dojdzie do wspólnego z HMM  odnośnie do zakupu akcji w tym porcie. W tej sytuacji HMM pozostaje zdecydowanym faworytem w konkursie.

Hanjin posiada 54 %-owy udział w Total Terminals International – operatorze portowym,   który zarządza dwoma obiektami w Long Beach i Seattle. Ich wartość to ok. 342,5 mln dolarów. Reszta udziałów pozostaje w rękach MSC.

Centralny Sąd w Seulu w zeszłym miesiącu przyznał prawa nabycia aktywów Hanjin Shipping Korea Line, co wywołało spore zaskoczenie, gdyż KL specjalizuje się w transporcie towarów masowych i gazu, a nie drobnicy w kontenerach jak Hanjin czy HMM. O wyborze Korea Line przez sąd zdecydowały atrakcyjniejsze warunki finansowe przejęcie aktywów bankruta. W pierwszej kolejności sąd przyznał Korea Line prawo zakupu statków i kontenerów Hanjin  obsługujących stałe połączenie Azja – USA.        (źr. www.gospodarkamorska.pl – DA)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet