9 sie 2022

9 sie 2022

Konsultacje społeczne Komisji (UE) dotyczące nadchodzącej reformy celnej UE

Przez:

Sekcja: Aktualności

Na portalu TAXUD udostępniono zaproszenie KE do udziału w konsultacjach społecznych, rozpoczętych 22 lipca 2022 r., i składaniu uwag na temat zbliżającej się reformy Unijnego Kodeksu Celnego, która ma zostać zaproponowana do końca 2022 r. ▪ Reforma ta ma dotyczyć takich obszarów, jak:  bezpieczeństwo towarów na jednolitym rynku UE,  ochrona wymogów UE, w obszarze wszystkich polityk UE, regionalne i globalne łańcuchy dostaw, zarządzanie kryzysowe i bezpieczeństwo UE.

Według Komisji, ostatnie zmiany w handlu i technologii oraz nowe pojawiające się wyzwania związane z łańcuchem dostaw uwydatniły ograniczenia i wady obecnych uregulowań Unijnego Kodeksu Celnego.

Rozpoczęte konsultacje społeczne i zaproszenie do składania wniosków pozostaną otwarte do dnia 14 września 2022 r. Przyjęcie projektu przez Komisję planowane jest na IV kwartał 2022 r.  Bliższe informacje Bliższe informacje dostępne są pod załączonym linkiem: Commission seeks views on upcoming EU customs reform (europa.eu)                ( Żr.Raport z monitoringu zmian legislayjnych Atneo-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet