1 kwi 2016

1 kwi 2016

Konferencja. „Służba Celna dla Biznesu 2016+”

Przez:

Sekcja: Aktualności

30 marca 2016 r. w Ministerstwie Finansów odbyła się konferencja zorganizowana przez Służbę Celną pt. „Służba Celna dla Biznesu 2016+”.

Było to kolejne spotkanie, jakie Służba Celna organizuje cyklicznie dla przedstawicieli świata biznesu, tym razem poświęcone  zmianom w przepisach celnych, jakie nastąpią z dniem 1 maja 2016 r. w związku z wejściem w życie pakietu prawnego przepisów Unijnego Kodeksu Celnego. W spotkaniu uczestniczył Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów , Szef Służby Celnej Marian Banaś.

Przedstawiciele kilkudziesięciu  firm z całego kraju mogli nie tylko obejrzeć i wysłuchać obszernych prezentacji zawierających szczegółowe informacje dotyczące nowych przepisów celnych unijnych i krajowych, ale także zadawać pytania odnośnie interesujących ich zagadnień. Wątpliwości na bieżąco wyjaśniali prelegenci z Departamentu Ceł oraz z Departamentu Kontroli Celnej, Podatkowej i kontroli Gier. Z materiałami z konferencji można zapoznać się na stronie Ministerstwa Finansów. Poniżej zamieszczamy link do strony:

 http://www.finanse.mf.gov.pl/clo/unijny-kodeks-celny-wdrozenie/aktualnosci1  (Żr www. finanse.mf.gov.pl-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet