14 sty 2019

14 sty 2019

Konferencja Noworoczna PISiL 2019

Przez:

Sekcja: Aktualności

10 stycznia 2019  roku   w hotelu Polonia Palace w Warszawie odbyła się konferencja noworoczna PISiL 2019 pod hasłem „160 lat spedycji na ziemiach polskich – co dalej  ? ”

W spotkaniu – obok przedstawicieli branży TSL – uczestniczyli przedstawiciele administracji państwowej, reprezentanci uczelni wyższych i dziennikarze.

Gości przywitał Przewodniczący Rady Izby pan Marek Tarczyński.

Konferencję otworzyła prezentacja pana Tomasza Michalaka (Minister-Counsellor, Customs Attaché, Permanent Representation  of Poland to the EU ) na temat: „Aktualne zmiany w prawodawstwie celnym UE.  Wyzwania i oczekiwania”.

Następnie pan profesor Wojciech Paprocki (SGH)  zaprezentował  historię „160 lat spedycji na ziemiach polskich”.

W dalszej części dyskusja toczyła się w panelu poświęconym  przyszłości branży TSL w Polsce. W panelu uczestniczyli panowie Jerzy Wójtowicz (C.Hartwig Szczecin), Tadeusz Chmielewski (Rohlig Suus), Dariusz Stefański  (PCC Intermodal) i Daniel  Chodukiewicz  (JAS FBG).  Pytania na jakie starali się odpowiedzieć brzmiały:

  1. Czy należy się spodziewać istotnych zmian w najbliższych 3-5 latach, a jeśli tak, to jakie będą miały charakter?
  2. Jaką grupę oferentów usług TSL (przewoźników, spedytorów, operatorów logistycznych, zarządców infrastruktury) przewidywane zmiany dotkną w największym stopniu?
  3. Jakie kroki podejmować, aby móc się dostosować do przewidywanych zmian I utrzymać lub podwyższyć zdolność do konkurowania na rynku?

Żywa dyskusja zachęciła uczestników do zadawania pytań i aktywnej dyskusji.

Drugą część otworzył koncert kolęd w wykonaniu pani Marty Gajadhur i pana Pawła Lesiaka, którym akompaniował pan Witold Wołoszyński. Koncert zamknęła zaśpiewana wspólnie przez zgromadzonych kolęda, a konferencję tradycyjnie zakończyła kolacja.
Wszystkim Uczestnikom konferencji dziękujemy za udział i zapraszamy za rok.

Prezentacje z konferencji zostaną zamieszczone na stronie www.pisil.pl w strefie członka, a w Youtoube zostanie umieszczone nagranie z obrad.

Zdjęcia zamieszczone przy informacji wyk. C.Banasiak. (E.S.)

 

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet