8 paź 2019

8 paź 2019

Kolejny armator wyklucza transport Północnym Szlakiem Morskim

Przez:

Sekcja: Aktualności

Hapag-Lloyd nie planuje wysyłania statków Północnym Szlakiem Morskim, mimo szybszego transportu. Niemiecki armator, podobnie jak francuskie CMA CGM, podjął taką decyzję
z powodu podwyższonego ryzyka środowiskowego. W odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania dotyczące planów Hapag-Lloyd dotyczących Arktyki, starszy dyrektor Hapag-Lloyd ds. zrównoważonego rozwoju Jörg Erdmann wyjaśnił, że cząsteczki wytwarzane podczas spalania paliw na bazie węgla przyczyniają się do globalnego ocieplenia, co z kolei może zaszkodzić ekosystemom. Tak długo, jak nie ma gwarancji, że po tych rejonach można się poruszać bez negatywnego wpływu na środowisko, korzystanie z nich nie wchodzi w rachubę dla Hapag-Lloyd.

W sierpniu rywalizujący z Hapag-Lloyd CMA CGM wykluczył Północny Szlak Morski pomimo „znacznej przewagi konkurencyjnej”, jaką trasa ta reprezentuje dla firm żeglugowych. Francuski gigant podjął taką decyzję ze względu na zagrożenia, jakie duże statki stanowią dla środowiska i delikatnego ekosystemu arktycznego. (Źr. www. Gospodarkamorska.pl-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet