31 paź 2019

31 paź 2019

Jednolity Plik Kontrolny – publikacja nowej wersji struktury JPK_FA(3)

Przez:

Sekcja: Aktualności

Na stronie Ministerstwa Finansów – KAS opublikowano nową wersję struktury faktury VAT – JPK_FA(3). Nowa struktura JPK dla ksiąg podatkowych i dowodów księgowych będzie obowiązywać od 1 listopada 2019 r. Organy podatkowe będą mogły jej żądać od 2 grudnia 2019 r.

Struktura JPK_FA(3) została opublikowana w związku z nowymi regulacjami, dotyczącymi faktur VAT w zakresie mechanizmu podzielonej płatności, które zostały wprowadzone ustawą z dnia 9 sierpnia 2019 r. o zmianie ustawy o podatku od towarów i usług oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 13 września 2019 r. poz. 1751).

Dodatkowo w nowej wersji struktury wprowadzono zmiany dotyczące raportowania faktur  w walutach obcych i faktur zaliczkowych, które były postulowane przez podatników.

Na stronie została zamieszczona również dokumentacja struktury w formacie pdf wraz ze spisem zmian do poprzedniej wersji struktury JPK_FA(2).

Przejdź do strony Ministerstwa Finansów – Krajowej Administracji Skarbowej z dokumentacją i strukturami JPK (Źr. www.gov.pl-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet