21 wrz 2018

21 wrz 2018

IV edycja OSG 2018, 18-19 października 2018, Siedlce

Przez:

Sekcja: Aktualności

Polska Izba Spedycji i Logistyki objęła patronatem  czwartą edycję Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018,  odbędzie się w dniach 18-19 października 2018 r. w Siedlcach.

Tematem przewodnim Szczytu jest „Państwo – Gospodarka – Bezpieczeństwo: Filary polskiej gospodarki przyszłości”.

W ramach zaplanowanych debat odbędą się dyskusje ukierunkowane na zabezpieczenie polskiej gospodarki pod kątem ryzyk wynikających z sytuacji międzynarodowej, otoczenia makroekonomicznego, bezpieczeństwa (gospodarczego, energetycznego, finansowego) jak również potencjału infrastrukturalnego i innowacyjnego.

Udział w wydarzeniu zapowiedziało wielu czołowych przedstawicieli świata polityki, gospodarki, nauki i biznesu, zainteresowanych obecnym stanem oraz przyszłością polskiej gospodarki z perspektywy kluczowych dla niej sektorów.

Agenda Ogólnopolskiego Szczytu Gospodarczego OSG 2018 obejmuje zakres tematyczny: Energetyka, Ciepło systemowe i polityka antysmogowa, Elektromobilność, Gospodarka 4.0: innowacje, inwestycje, rozwój, Infrastruktura i transport, Samorząd lokalny, Bezpieczeństwo narodowe, Bezpieczeństwo surowcowe i przesyłowe, Bezpieczeństwo sektora rolno-spożywczego, Inwestycje energetyczne w praktyce i możliwości ich finansowania, , Energetyka rozproszona jako element gospodarki niskoemisyjnej.

W ramach tegorocznej edycji Szczytu odbędzie się konferencja organizowana przez Ministerstwo Energii oraz Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej pt.: „Gospodarka niskoemisyjna w działaniach na rzecz czystego powietrza”.

Tradycyjnie na zakończenie pierwszego dnia Szczytu odbędzie się Gala wręczenia statuetek „Bursztyn Polskiej Gospodarki 2018”.

Szczyt jest wydarzeniem bezpłatnym, zaś swój udział można zgłosić poprzez przesłanie informacji z prośbą o rejestrację na wskazany adres lub wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie www.osg2018.pl/rejestracja.  (źr. org./ES)

 

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet