23 lut 2022

23 lut 2022

Hiszpański startup transportowy otwiera się w Polsce

Przez:

Sekcja: Aktualności

Trucksters to startup logistyczny z hiszpańskim rodowodem, który oferuje innowacyjny system sztafetowy dla transportu międzynarodowego. Zgodnie z zapowiedziami firma kontynuuje zagraniczną ekspansję i otwiera swój oddział w Polsce.

Trucksters dostarcza długodystansowe usługi przewozowe przy pomocy autorskiego sztafetowego systemu kierowanego przez sztuczną inteligencję w oparciu o Big Data. Ta innowacja pozwala na zapewnienie czasu dostawy porównywalnego do transportu lotniczego, ale w cenie transportu naziemnego. Hiszpański startup założony niespełna 4 lata temu w ubiegłym roku pozyskał ze sprzedaży akcji aż 6,3 mln euro (wstępnie firma oczekiwała 4 mln euro) i we wrześniu otworzył oddziały w Niemczech i w Belgii.

Otwarcie biura Trucksters w Polsce ma umożliwić realizację ekspresowej usługi na trasach pomiędzy Europą Zachodnią a Europą Wschodnią (transport w korytarzu Polska – Lewant hiszpański, czyli wschodnia część hiszpańskiego wybrzeża śródziemnomorskiego) w czasie krótszym niż 40 godzin, przy jednoczesnej poprawie warunków pracy kierowców – zapewnia firma. Polski oddział Trucksters będzie współpracować z firmami, które regularnie wysyłają przesyłki FTL do Hiszpanii oraz z klientami, którzy potrzebują krótkiego czasu tranzytu (e-commerce/produkcja just-in-time) lub z towarami o wysokiej wartości (np. elektronika), którym zależy na większym bezpieczeństwie w trasie.

System stworzony przez Trucksters optymalizuje czas użytkowania ciężarówki przez wprowadzenie zmian kierowców przypominających udział w sztafecie, w której mamy do czynienia z pojazdami wiozącymi ładunki do celu i z powrotem. Truckerzy jeżdżą odcinkami dłuższych tras, a w odpowiednich punktach wymieniają naczepy z inną ciężarówką. Dzięki temu kierowca częściej jest w domu, a usługa transportowa postrzegana przez klientów jest lepsza, szybsza i bardziej opłacalna niż usługi tradycyjne. Według Hiszpanów usługa skraca czas tranzytu drogowego na długich dystansach nawet o 50 proc., pozwalając ciężarówkom być stale w ruchu, a kierowcom wracać do domu.

Źródło: pspd z dn. 23.02.2022 r./HW

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet