17 paź 2018

17 paź 2018

Hapag-Lloyd – współpraca z ONE odnośnie do serwisów dowozowych i nowy serwis do Polski

Przez:

Sekcja: Aktualności

Hapag-Lloyd oraz alians Ocean Network Express (ONE) zawarły strategiczne porozumienie o sieciach serwisów dowozowych (Bilateral Strategic Feeder Network Cooperation Agreement), które już wprowadzono na niektórych szlakach.

Na mocy tego porozumienia możliwa będzie wymiana między firmami slotów kontenerowych  na statkach swoich serwisów dowozowych. W pierwszej kolejności współpraca obejmuje  europejskie i azjatyckie serwisy dowozowe, po czym zostanie rozszerzona na inne.

Hapag-Lloyd i ONE uruchomiły już w sierpniu wspólny wewnątrz-azjatycki Bohai Feeder (BHX) i otwierają w połowie października nowy serwis wewnątrz-europejski – North Sea Poland Express (NPX), wzmacniający istniejące sieci połączeń łączących Antwerpię i Rotterdam z portami w Danii, Szwecji i Polsce.

NPX będzie utrzymywany z dwoma statkami o ładowności po 2500 TEU, których operatorem będzie Hapag-Lloyd, z następującą rotacją:
Antwerpia-Rotterdam-Fredericia-Gdynia-Helsingborg-Antwerpia.

Pierwsze odejścia w serwisie NPX zainicjowane zostaną przez statek AS Carolina: 11 października z Antwerpii (podróż 1841E); 13 października z Rotterdamu (podróż 1841E); 16 października z Fredericii (podróż 1841W); 19 października z Gdyni (podróż 1841W) i 20 października z Helsingborga (podróż 1841W).          (źr. www.portalmorski.pl – DA

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet