18 paź 2019

18 paź 2019

Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2019 z rekordową frekwencją

Przez:

Sekcja: Aktualności

W piątek, 11 października w Centrum Konferencyjnym Parku Naukowo-Technologicznego w Gdyni, odbyło się XIX Forum Gospodarki Morskiej Gdynia 2019, W tegorocznym Forum zanotowano rekordową frekwencję, która wyniosła ponad 650 uczestników i niemalże 40 prelegentów z kraju i z zagranicy. Główną tematyką tegorocznego Forum były „Perspektywy rozwoju gospodarki morskiej w krajach UE na tle światowych rynków”. Panele dyskusyjne zostały podzielone na cztery obszary obejmujące najaktualniejsze trendy i wyzwania, jakie stawia globalna gospodarka: Technologie Morskie, Porty i Logistyka, Prawo i Finanse oraz Shipping. Panel dyskusyjny, za który odpowiedzialna była Polska Izba Spedycji i Logistyki– ‘Porty morskie i logistyka’ zgromadził po raz pierwszy najliczniejsze audytorium.

Specjaliści dyskutowali o kierunkach rozwoju transportu intermodalnego w dobie przemysłu 4.0, wyzwaniach i zmianach jakie stawia nowa technologia względem żeglugi transportowej oraz logistyki. Wpływ globalnej gospodarki morskiej warunkujący dostosowanie infrastruktury portowej do zachodzących zmian. Podjęto także rozmowy dotyczące rozwoju polskiego handlu drogą morską. Z relacją z Forum można zapoznać się na stronie:

http://forum.gdynia.pl/pl/aktualnosci/2019/forum-gospodarki-morskiej-gdynia-2019-z-rekordowa-frekwencja/

Zachęcamy do zapoznania się z galerią zdjęć http://forum.gdynia.pl/pl/multimedia/forum-gospodarki-morskiej-gdynia-2019/( Źr.www.forum.gdynia.pl-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet