15 lut 2018

15 lut 2018

Dyżury JPK_VAT dla mikroprzedsiębiorców

Przez:

Sekcja: Aktualności

Do 26 lutego br. mikroprzedsiębiorcy muszą złożyć pierwszy Jednolity Plik Kontrolny dla potrzeb VAT (JPK_VAT) – czyli elektroniczną ewidencję zakupów i sprzedaży VAT za styczeń 2018 r. Dlatego od środy 14 lutego do piątku 23 lutego urzędy skarbowe uruchomiły specjalne dyżury ekspertów, którzy wyjaśnią podatnikom, jak korzystać z aplikacji e-mikrofirma i odpowiedzą na pytania dotyczące tworzenia oraz przesyłania JPK_VAT. Doradzą również, jak założyć Profil Zaufany (eGO) czyli bezpieczne i bezpłatne narzędzie, które umożliwia elektroniczny kontakt z administracją publiczną i załatwienie wielu spraw on-line, w tym autoryzację plików JPK_VAT. Szczegółowe informacje o dyżurach zostaną opublikowane na stronach urzędów skarbowych.

Dodatkowe dyżury dla mikroprzedsiębiorców zostaną zorganizowane również w soboty 17 i 24 lutego, w godzinach od 9 do 13. Podatnicy uzyskają w urzędach wszystkie informacje potrzebne do prawidłowego przygotowania i terminowego przesłania JPK_VAT. Będą mogli też potwierdzić Profil Zaufany (eGO).

W obie soboty (17 i 24 lutego), również w godzinach od 9 do 13 czynna również będzie infolinia KIS. Na stronie Ministerstwa Finansów pod adresem www.mf.gov.pl można znaleźć informatory o tym jak przygotować i złożyć raport JPK_VAT.

W dyżurach dla mikroprzedsiębiorców nie biorą udziału wyspecjalizowane urzędy skarbowe (czyli takie, które obsługują głównie największe podmioty).(Źr. www.mf.gov.pl- K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet