9 sie 2018

9 sie 2018

CMA CGM – przejęcia kolejnego europejskiego armatora

Przez:

Sekcja: Aktualności

Armator CMA CGM przejmie Containerships, fińskiego armatora specjalizującego się w rynku wewnątrz-europejskim. Umowa wymaga zatwierdzenia przez odpowiednie instytucje, więc do jej ostatecznego zamknięcia dojdzie za 2-4 miesiące. Przejęta przez CMA CGM sieć logistyczna poszerzy ofertę francuskiego armatora na rynku północnoeuropejskim i śródziemnomorskim.
CMA CGM posiada już udziały na innych rynkach wewnętrznych: w Azji (poprzez spółkę CNC), w Brazylii (spółka Mercosul), na wyspach Australii i Oceanii (spółka Sofrana) i w Europie (spółka MacAndrews).
Powstały w 1966 r. Containerships specjalizuje się w żegludze krótkiego zasięgu  na rynku bałtyckim, w Rosji, Europie Północnej, Afryce Północnej i Turcji. Zatrudnia 560 pracowników,  oferuje pełny zakres usług, a także rozwiązania logistyczne w transporcie morskim, drogowym, kolejowym i śródlądowym.   (żr. www.gospodarkamorska.pl – DA)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet

W związku z wojną na Ukrainie apelujemy do członków PISiL z prośbą o dokonywanie odpraw celnych tranzytowych i eksportowych obejmujących pomoc humanitarną dla Ukrainy pro bono. Niech to będzie jeden ze składników wkładu branży TSL w pomoc niesioną naszym sąsiadom. (PISiL).