6 sie 2018

6 sie 2018

Budowa parkingu buforowego w Porcie Gdańsk

Przez:

Sekcja: Aktualności

Już niedługo u zbiegu ulic Śnieżnej i Handlowej powstanie parking buforowy dla samochodów ciężarowych. Długo wyczekiwana przez kierowców ciężarówek oraz spedytorów  inwestycja otrzymała właśnie pozwolenie na budowę. Będzie to pierwszy parking na terenie Portu Gdańsk przeznaczony wyłącznie do użytku dla pojazdów ciężarowych. Parking zlokalizowany blisko terminali zbożowych ułatwi pracę zarówno kierowcom dostarczającym i wywożącym ładunki z portu, jak i pracownikom samych terminali.
Inwestycja realizowana jest w trybie zaprojektuj-zbuduj, co oznacza, że wykonawca – firma MTM – odpowiada za kompleksową realizację prac. Na parkingu o powierzchni 1 ha będą 63 miejsca dla samochodów ciężarowych. Stanie tam także dwukondygnacyjny budynek z pomieszczeniami dozoru oraz przestrzenią gospodarczo-magazynową. Powstanie również poczekalnia oraz budynek sanitarny z prysznicami i toaletami. Teren zostanie ogrodzony i oświetlony, a wjazd będzie wyposażony w szlabany sterowane przez dozorców. Koszt budowy parkingu to ok. 5,5 mln zł. Prace mają zostać ukończone jeszcze w tym roku.
Parking buforowy przy ul. Śnieżnej i Handlowej jest pierwszym z czterech, które powstaną na terenie Portu. Kolejne zlokalizowane będą przy ulicach: Ku Ujściu, Sucharskiego i Budowniczych Portu Północnego.   (źr. www.gospodarkamorska.pl – DA)

 

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet