19 lut 2019

19 lut 2019

Brexit- zabezpieczenie transportu do i z Wielkiej Brytanii -Karnet TIR lub T1/T2

Przez:

Sekcja: Aktualności

Wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oznacza przywrócenie granic celnych. Przewozy do i z Wielkiej Brytanii zostaną objęte procedurą tranzytu. Konieczne będzie zabezpieczenie transportu. Taką możliwość zapewniają Konwencje TIR oraz WPT.
Jak informuje na swojej stronie internetowej ZMPD, rozszerzona oferta Zrzeszenia obejmuje, poza karnetami TIR, również udzielanie gwarancji we Wspólnej Procedurze Tranzytowej (WPT).
Dzięki zastosowaniu WPT można przewozić towary bez konieczności dokonywania odpraw celnych na granicach państw, które przystąpiły do Konwencji WPT.
ZMPD – jako wystawca dokumentów tranzytowych – jest uprawnione do udzielania gwarancji składanych jako zabezpieczenie pokrycia kwot wynikających z długu celno-podatkowego. Do przewoźnika należy wybór procedury – TIR lub T1/T2. Więcej na stronie www.zmpd.pl    (Źr. www.zmpd.pl-K.O.)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet

W związku z wojną na Ukrainie apelujemy do członków PISiL z prośbą o dokonywanie odpraw celnych tranzytowych i eksportowych obejmujących pomoc humanitarną dla Ukrainy pro bono. Niech to będzie jeden ze składników wkładu branży TSL w pomoc niesioną naszym sąsiadom. (PISiL).