4 kw. 2018

4 kw. 2018

Akwizycja OOCL przez COSCO ma być sfinalizowana do końca czerwca

Przez:

Sekcja: Aktualności

Sfinalizowanie przejęcia Orient Overseas Container Line (OOCL) przez Cosco Shipping spodziewane jest jeszcze w czerwcu. Aktualnie trwa udzielanie przez COSCO odpowiedzi na pytania ze strony amerykańskiego Committee on Foreign Investment. Również armator musi otrzymać jeszcze szereg zgód krajowych instytucji, aby kontynuować  proces przejmowania.

Oferta COSCO Shipping Holdings i Shanghai International Port Group (SIPG)  na zakup udziałów Orient Overseas International Lines (OOIL), właściciela OOCL opiewająca na wartość USD 6,3 mld., została złożona w 2017 r.  W momencie zakończenia transakcji COSCO stanie się właścicielem 90,1% OOIL a jednocześnie trzecim największym przewoźnikiem kontenerowym z flotą 400 statków o pojemności przekraczającej 2,9 mln TEU.      (źr. www.worldmaritimenews.com – DA)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet

W związku z wojną na Ukrainie apelujemy do członków PISiL z prośbą o dokonywanie odpraw celnych tranzytowych i eksportowych obejmujących pomoc humanitarną dla Ukrainy pro bono. Niech to będzie jeden ze składników wkładu branży TSL w pomoc niesioną naszym sąsiadom. (PISiL).