9 sie 2018

9 sie 2018

Ostrzeżenie GITD dotyczące fałszywych świadectw kwalifikacji kierowców

Przez:

Sekcja: Aktualności

W związku z pojawieniem się w obiegu fałszywych świadectw kwalifikacji zawodowej kierowców, prosimy o zwracanie szczególnej uwagi na w/w dokument.

Nieprawidłowości dotyczą  wystawienia dokumentu przez istniejący ośrodek szkolenia, ale nie będący faktycznym wystawcą dokumentu, bądź wiążą się z wydaniem dokumentu przez nieistniejący podmiot.

Znaki charakterystyczne, które mogą wskazywać, że dokument nie jest oryginalny to np.:

  1. data wystawienia dokumentu;
  2. oznaczenie kraju wydania paszportu w formacie np.: UKRAINE a nie prawidłowo UKRAINA;
  3. w przypadku kwalifikacji wstępnej przyspieszonej na dokumencie znajduje się pieczęć ośrodka szkolenia zamiast pieczęci Wojewody.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości, co do autentyczności dokumentu jaki otrzymujecie Państwo od kierowcy należałoby zweryfikować fakt istnienia ośrodka szkolenia we właściwym rejestrze oraz fakt jego wystawienia przez wskazany na dokumencie ośrodek szkolenia.

W przypadku podejrzenia, że do wniosku o świadectwo kierowcy został dołączony dokument nieautentyczny urząd informuje odpowiednie organy o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.”  (źr.www.gitd.gov.pl – DA)

Wykonanie: Nautil.pl & CreNet

W związku z wojną na Ukrainie apelujemy do członków PISiL z prośbą o dokonywanie odpraw celnych tranzytowych i eksportowych obejmujących pomoc humanitarną dla Ukrainy pro bono. Niech to będzie jeden ze składników wkładu branży TSL w pomoc niesioną naszym sąsiadom. (PISiL).