30.01.2025 – on line – AEOS – zajęcia praktyczne
Temat: AEOS – zajęcia praktyczne
Termin: 30.01.2025 on line, godz. 9,00-15,00
Miejsce: on line via aplikacja Microsoft Teams
Forma zajęć: interaktywna: prezentacja multimedialna, ćwiczenia, studia przypadków, wymiana doświadczeń, odpowiedzi na pytania i wyjaśnianie wątpliwości, dyskusja.
Trener prowadzący:
Piotr Czerkawski ekspert w zakresie zarządzania ryzykiem celnym oraz obrotu towarowego z zagranicą, posiada praktyczną wiedzę oraz doświadczenie z zakresu kontroli organów celno-skarbowych.
Posiada 30 letnie doświadczenie w organach celnych: w tym jako Naczelnik Wydziału Zarządzania Ryzykiem w Izbie Celnej we Wrocławiu, Kierownik Referatu Analizy Ryzyka i Międzynarodowej Wymiany Informacji w Dolnośląskim Urzędzie Celno-Skarbowym.
Trener wykładowca w ramach KAS (Krajowa Administracja Skarbowa). Uczestnik zespołów zadaniowych w ramach tworzenia systematyki obszarów oraz metod reakcji na ryzyka oraz członek zespołu tworzącego instrukcję analityczną dla Służby Celnej – w ramach struktur Ministerstwa Finansów. Obecnie przedsiębiorca i certyfikowany trener biznesu.
Od 2006 roku prowadzi szkolenia dla biznesu, w których uczestniczyło ponad 3000 osób oraz dla administracji publicznej, w których uczestniczyło ponad 2000 funkcjonariuszy celnych, pracowników administracji skarbowej oraz resortu Ministerstwa Finansów.
Cena szkolenia: dla zrzeszonych PLN 850+23 % vat/ os , dla niezrzeszonych PLN 1.050 + 23 % vat
Zgłoszenia prosimy kierować na adres t.janczewska@pisil.pl podając imię, nazwisko i adres e-mail uczestnika oraz dane płatnika i adres e-mail do przesłania faktury, w terminie do 23.01.2025.
Szkolenie odbędzie się przy min 10 zgłoszeniach. (TJ)
Plan szkolenia:
- Kryteria i wymogi pozwalające się ubiegać o ułatwienia celne AEOS.
1.1. Wymogi formalne – wprowadzenie
1.2. Wymogi merytoryczne – wprowadzenie
2. Obowiązki różnych uczestników bezpiecznego łańcucha dostaw – omówienie, przykłady + ćwiczenia.
3. Korzyści w związku z posiadaniem pozwoleń na procedurę uproszczoną oraz po uzyskaniu certyfikatów AEOS – omówienie, przykłady + ćwiczenia
4. Zarządzanie ryzykiem jako niezbędny element do skutecznego ubiegania się o ułatwienia celne. Podstawy zarządzania ryzykiem celnym w przedsiębiorstwie – omówienie, przykłady + ćwiczenia.
5. Budowa procedur dot. AEO – studia przypadków.
Sposób budowy procedur postępowania na newralgicznych stanowiskach w swojej firmie dot. wymogów celnych, zarządzania ewidencjami. Rozwiązania powalające na podnoszenie kwalifikacji i kompetencji pracowników zatrudnionych na newralgicznych stanowiskach. Procedury z zakresu bezpieczeństwa i ochrony.
6. Badanie spełniania kryteriów – studia przypadków, przykłady, ćwiczenia.
Jak w praktyce przygotować się do badania kryteriów z zakresu organizacja, przestrzeganie wymogów celnych, wypłacalność, zarządzanie ewidencjami, kwalifikacje pracowników spełnienia standardów.
7. Badanie spełniania kryteriów w obszarze dot. bezpieczeństwa i ochrony – studia przypadków, przykłady, ćwiczenia.